چهل‌ودومین نمایشگاه گردشگری صربستان در بلگراد افتتاح شد

چهل‌ودومین نمایشگاه گردشگری صربستان در بلگراد افتتاح شد

 چهل‌ودومین نمایشگاه گردشگری صربستان با عنوان «گذرگاه‌ها زیر پا» برگزار شد.

برگزاری نمایشگاه گردشگری گردشگری

به گزارش  روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، چهل و دومین نمایشگاه گردشگری با عنوان «گذرگاه‌ها زیر پا» با شرکت بیش از ۹۰۰ سازمان و مؤسسه گردشگری از صربستان و کشورهای خارجی در نمایشگاه دائمی بلگراد افتتاح شد.

مهمانان ویژه این نماشگاه برای اولین بار

میهمان این دوره از نمایشگاه گردشگری صربستان کشور مصر است و در آن برای اولین بار سازمان و مؤسسه‌های گردشگری از کشورهای سریلانکا، کنیا و اسلواکی شرکت دارند.

مشتاق بودن سایر کشورها به سفر به ایران

با توجه به اینکه کشورمان در سی‌وششمین، سی و هفتمین و سی وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی جهانگردی شرکت داشت، شهروندان زیادی از این کشور مشتاق رفتن به ایران و سیاحت از مناطق متعدد گردشگری و تاریخی کشورمان هستند.

فرصت جدید تجارت در این نمایشگاه

راسیم لیاییچ، وزیر گردشگری، تجارت و ارتباطات صربستان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه گردشگری بلگراد، نمایشگاه را فرصتی برای تجارت جدید، مذاکرات و گسترش همکاری‌های گردشگری دانست.مهدی شیرازی، رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان نیز در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه حضور داشت.

منعقد شدن تفاهمنامه همکاری اقتصادی

در کنار نمایشگاه گردشگری بلگراد در طی چهار روز آینده، سه نمایشگاه فرهنگی و هنری نیز دایر خواهد شد. در حاشیه این نمایشگاه‌ها، تفاهمنامه‌هایی در زمینه ایجاد کمیته همکاری‌های اقتصادی و تأسیس شورای مشترک کاری و همچنین امضای سه تفاهمنامه منوط بر همکاری‌های فی مابین شش شهر از دو کشور صربستان و مصر که کشور میهمان در این دور از نمایشگاه است، منعقد خواهد شد.

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید