کاخ مرمر تبدیل به موزه شده‌است|فراهم شدن شرایط برای بازدید این کاخ

کاخ مرمر تبدیل به موزه شده‌است|فراهم شدن شرایط برای بازدید این کاخ
کاخ مرمر موزه شد

تبدیل شدن کاخ مرمر به موزه

معاون ارثیه فرهنگی وزارت به جا مانده فرهنگی , توریسم و صنعت های دستی مرزو بوم خاطرنشان کرد : کاخ مرمر تبدیل به موزه شده‌است .

به نمایش گذاشتن آثار های کاخ مرمر

طالبیان نائب رئیس به جا مانده فرهنگی وزارت به جا مانده فرهنگی , توریسم و صنعت های دستی مرزو بوم در گفت‌وگو با خبر نگار اجتماعی خبرگزاری عجم , در رابطه موزه شدن کاخ مرمر اظهار داشت : گروه کاخ مرمر مثل کاخ نیاوران و مابقی کاخ‌های سرزمین است که یک‌سری اثرها داخل آن موجود هست که بایستی به نمایش دربیاید .

ممنوع بودن بازدید از کاخ مرمر

او اعلام‌کرد : مخاطبان بایستی داده ها مرتبط با این کاخ را داشته باشند و تا به امروز تماشا از این کاخ وقف عام عامه مردم آماده نبوده است .

علت ممتوع بودن بازدید از این موزه

طالبیان ابلاغ داشت : علت این‌که وزارت میراث فرهنگی و توریسم نتوانسته است این کاخ را برای مشاهده عموم هماهنگ نماید , این بوده که ما صاحب آن نبودیم و این ملک وابسته به بنیاد مستضعفین است که اکنون فرمان موزه شدن آن را داده‌اند .

نوسازی و مرمت این کاخ

نائب رئیس به جا مانده فرهنگی وزارت ارثیه فرهنگی , توریسم و صنعت های دستی مملکت اظهار داشت : تا به امروز به جا مانده فرهنگی اقدامات متعددی در‌این کاخ انجام داده است , چه بسا جزء آن درگیر آتش شده بود که وزارت به جا مانده فرهنگی نسبت به نوسازی و مرمت آن مبادرت نموده است .

فراهم شدن شرایط برای بازدید این کاخ

او یادآور شد : اکنون که‌این کاخ قرار است برای تماشا عموم فراهم شود , مبادرت خیر و خوبی است و به جا مانده فرهنگی هم به بنیاد تهیدستان طومار زده است که اقدامات محتوایی آن با هماهنگی به جا مانده فرهنگی باشد .

 

طالبیان تاکید کرد : در سال‌های قبلی اثراتی که در‌این کاخ است بارها مورد بررسی کارشناسان ما قرار گرفته و تجدید بنا شده‌است .

کاخ مرمر یکی کاخ‌هایی است که در زمان پهلوی تاسیس شده است .

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید