کرونا باعث شد روستای اتریشی به‌دنبال اسمی تازه برود

کرونا باعث شد روستای اتریشی به‌دنبال اسمی تازه برود

وجود روستای سنت کرونا اَم وِشِل در اتریش

با شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا و جلب توجهات ناخواسته به روستای «سنت کرونا اَم وِشِل» در اتریش، شهردار این روستا عنوان کرد که شاید بهتر باشد در کمپین گردشگری‌اش تجدیدنظر کند.

شباهت اسم ویروس کرونا با یک روستاها

شهردار این شهر گفت: «در ابتدا برایمان جالب بود که ویروسی همنام با روستای ما شیوع پیداکرده است، اما از وقتی‌که این همه‌گیری به‌شدت جدی شد، دیگر کار از شوخی گذشته بود.»

موقعیت جغرافیایی این روستا

اکوتوریسم منبع درآمد اصلی برای این روستا با ۴۰۰ نفر جمعیت است که حدود ۱۰۰ کیلومتر با وین فاصله دارد و در دامنهٔ کوه‌های آلپ قرارگرفته است.

تغییر نام این روستا برای جذب بیشتر گردشگران

شهردار عنوان کرده است که احتمالاً آن‌ها باید به دنبال نام جدیدی برای روستای خودشان پیدا کنند تا بتوانند از گردشگران استقبال به عمل بیاورند.

ازجمله جاذبه های گردشگری این روستا

جاذبه‌های گردشگری این روستا که نامش را از یک قدیس کاتولیک به نام «سنت کرونا» گرفته است، علاوه بر طبیعت بکر و دیدنی، شامل سورتمه تابستانی و دوچرخه‌سواری کوهستانی می‌شود.

اقدامات سخت گیرانه در پی شیوع کرونا در اتریش

اتریش بیش از ۲۵۰۰ بیمار مبتلابه کرونا را تشخیص داده است که از این میان هشت نفر جان خود را ازدست‌داده‌اند. دولت اتریش به‌منظور جلوگیری از انتشار این ویروس در این کشور ۹ میلیون نفری دست به اقدامات سخت‌گیرانه‌ای زده است که بر صنعت گردشگری این کشور هم بی‌تأثیر نبوده است.

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید