کرونا توریسم و اقتصاد چین را زمین گیر کرد.

کرونا توریسم چین را زمینگیر کرد
کرونا توریسم چین را زمینگیر کرد

کرونا صنعت گردشگری در چین را مختل کرده

 کرونا در چین خیر صرفا خطر دورازشوخی برای تندستی دیده بادامی ها به حساب آورده می شود بلکه به حیث میرسد شیوع این ویروس صنعت هجرت و توریسم این مملکت را هم به خطر انداخته است .

صنعت چین مهم ترین منبع درآمد وتولید کشورهای دیگر

به نقل از خبر نگار بازار , صنعتی که تحت عنوان متنوع ترین و وسیع ترین صنعت های در عالم , مهم‌ترین مبداء درآمد و تولید زمان های شغلی برای اکثری از کشورهای جهان به حساب آورده می شود و اتفاقا یکی مولفه های توسعه و گسترش یافتگی چین در حین سال های پیشین هم بوده است ; به طوریکه براساس آمار در ۲۰۱۸ در حدود ۶۲ . ۹ میلیون گردشگر فرنگی از این مملکت تماشا کرده اند و این آمار در زمان سال اخیر هم مراحل مثبتی داشته است .

کم شدن توریستای چینی در سایر کشورها

ولی این ایام صنعت پول آور توریسم در چین , پایین تاثیر ویروس کرونا با خطر دورازشوخی مواجه شده و چه بسا مسافرت مردمان چین به کشورهای دیگر را نیز پایین تاثیر قرارداده است .

کاهش درآمد خطوط هوایی چین

درحالی که توقع میرفت بیشتراز ۴۰۰ میلیون چینی در حین سال نو دراین مرزوبوم , مسافرت نمایند و طبق معمول یکی‌از نامرتب ترین عصر برای خطوط هوایی , هتل ها و جاذبه های توریسم به اکانت آید البته پروازها و هتل ها به دلیل مواجه شدن با محدودیت های مسافرتی در چین در حال کنسل شدن می‌باشند و شرکت ها هواپیمایی در چین مبادرت به بازپرداخت بلیط های رزرو شده به وسیله مسافران کرده اند و همین زمینه سبب ساز شد سه خط هوایی اساسی این سرزمین , China Southern Airline , China Estern Airlina و China Air این هفته شاهد سقوط بها خویش باشد . این درحالی است که خط هوایی China Eastern شاهد سقوط ۱۳ درصدی بها خویش بوده است .

بازگرداندن کرایه ی آنلاین ماشین ها

در این میان اصلی ترین ماشین کرایه ای مسافرتی آنلاین چین Trip . com , هم از پرداخت مخارج انصراف در تمامی هتل ها , کرایه های ماشین و بلیط برای جاذبه های توریستی به ووهان خبرداده است .

کنسل کردن هتل های گردشگری

مجموعه های هتل هم در قبال گردشگرانی که میخواهند هجرت به ووهان و بقیه بخش ها چین را کنسل نمایند , مبادرت به بازپرداخت هزینه ها کرده اند و هتل های دربین مجموعه کشور ها ای ( IHG ) هم به مهمان ها اذن می دهند تا در تعطیلات سال نو اقامت در بیشتر هتل های چینی خویش را تغییر‌و تحول دهند یا این که آن را کنسل نمایند .

کاهش دآمد براقتصاد این کشور ضربه میزند

با این تفاسیر بدون‌شک در صورتیکه درآمد نتیجه ها از حضور گردشگران از چین گرفته شود , ضربه بزرگی بر اقتصاد این میهن وارد خواهد شد .
کرونا نوعی ویروسی است که منجر تولید عفونت در بینی , سینوس‌ها یا این که گلو فوقانی میشود .

نام کرونا از کجا آمده است

اسم ویروس کرونا از صورت آن گرفته شده که هنگام تصویربرداری با استعمال از میکروسکوپ الکترونی مشابه به یک تاج شمسی است .
ووهان جایی است که او‌لین مورد ها شیوع بیماری گزارش شده‌است . این ویروس مثل آنفو لانزا در طول کوتاه در یک سری نقطه از چین و در مرحله در میان المللی توسعه و گسترش یافته و مواقعی در سنگاپور , تایلند و آمریکا و دیگر کشورها هم تأیید شده‌است .

تعداد قربانیان از بیماری

این ویروس تا به امروز جان بالای ۲۵ نفر را گرفته و به لحاظ میرسد در صورتی‌که خط مش درمانی برای این ویروس پیدا نشود جان توریسم چین را هم خواهد گرفت .

توقف فروش بسته‌های مسافرتی داخلی و فرنگی

دولت چین به آژانس‌های مسافرتی به‌منظور کاهش بسط بیماری , امر توقف فروش بسته‌های مسافرتی داخلی و فرنگی را صادر کرده و در حال‌حاضر سفرها از چین به‌حالت تعلیق درآمده است .اداره بهداشت جهانی تا به امروز تصمیمی مبتنی بر اعلام موقعیت لازم جهانی نداشته است .

محدودیت‌های مسافرتی برای ورود گردشگران چینی در برخی از کشورها

محدودیت‌های مسافرتی برای ورود گردشگران چینی در کشورهای بزرگی همچون استرالیا , ایالات متحده , ژاپن , تایلند , سنگاپور , مالزی و کشورهای اروپایی ارتقاء یافته است و همگی رویدادهای همگانی به مناسبت سال جدید چینی کنسل شد .

لغو تمام سینماهای چین

دیزنی‌لند و همه سینماهای چین هم نمایش فیلم‌های خویش را لغو کرده‌اند . مکان‌ها و بخش های مهم توریسم چین همچون دیوار چین برای در اختیار گرفتن ویروس تعطیل شده‌است .

مسافرت چینی های آلوده  سرایت به بقیه کشورها

این توقف که در عصر نقط ی اوج توریسم و درآمدزایی برای دولت چین پیش آمده است , ثبات اقتصادی چین را به‌خطر انداخته است . این فصل که به مناسبت سال جدید چینی یکی‌از شلوغ‌ترین فصل‌های مسافرت برای تعطیلات چینی‌هاست به دلیل هجرت چینی‌های آلوده و کثیف به‌این ویروس , به کشورهای دیگر , سرایت کرده و در فرودگاه‌های این کشورها از آنان آزمایش گرفته و در صورت مثبت بودن آن ها را به بیمار ستان برده و زیر مراقبت‌های ویژه قرار می دهند .
در هواپیماها از مواد ضدعفونی‌کننده استعمال می گردد . در بیشتر فرودگاه‌های عالم پوسترهایی به گویش چینی قرار داده شده و به گردشگران چینی هشدارمیدهند.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید