کشور‌ایران مرز و بوم هنر است

کشور‌ایران مرز و بوم هنر است
ایران میهن هنر است

ایران کشوری با فرهنگ و هنر موفق

وزیر ارثیه فرهنگی , توریسم و صنعت های دستی در مراسم اختتامیه چهارمی فستیوال صنعت های دستی و هنرهای سنتی فجر خاطرنشان کرد : کشور ایران مملکت فرهنگ و تمدن و هنر است و همواره در مبارزه تمدن و هنر موفق بوده و توانسته است مضمون‌ را در مورخ متجلی نماید .

سخنان علی اصغر مونسان در مراسم اختتامیه

علی اصغر مونسان در مراسم اختتامیه و تقدیر از هنرمندان برگزیده چهار‌مین فستیوال صنعت های دستی و هنرهای سنتی فجر بیان کرد : در روزهای قبلی پروژه های زیادی را بهره‌برداری کردم اما زمانی دستاوردهای شما در‌این روی داد را دیدم از این کلیه زیبایی شگفت زده شدم . این امور مورخ یک مملکت است و روح بشر نو می شود هنگامی که حضور پرشور جوان ها را در این بخش نظاره می نماید .

حفظ هنرهای سنتی و اصیل ایرانی

او با تاکید بر محافظت هنرهای سنتی در سرزمین اذعان کرد : اینجانب معتقد نیستم که با هنر بین‌المللی رابطه نداشته باشید البته نباید هنر خویش را رو به بیماری آلزایمر بسپاریم با این ذهنیت که برای نوشدن بایستی هنرهای سنتی خویش را کنار بگذاریم و به سوی ورود هنرهای وارد شده باشیم .

احیا شدن هنرهای سنتی

وزیر به جا مانده فرهنگی اعلام‌کرد : زیاد خوشحالم که با زحمات شما هنرهای سنتی احیا شد و مهمتر از همگی این است که در درحال حاضر تبدیل شدن به یک جریان در دنیا هستیم .

هنر حفظ کننده ی کشور است

مونسان اظهار کرد : هنر و صنعت هرمورد رده والایی دارا‌ هستند هم اکنون فکر کنید که شما نیز هنرمند می باشید و نیز صنعتگر و توانستید با تلفیق آنان اثراتی را کردار فرمائید که نیز مورخ هنر این مملکت را داخل خویش دارااست و نیز قادر است حفظ کننده به جا مانده سرزمین باشد .

مونسان دارای نقش ویژه در بخش فرهنگی

مونسان با اشاره به همت هایش در وزارتخانه خویش اظهار کرد : اینجانب لحظه‌ای در دو سال قبلی فارغ از گرفتاری بخش فرهنگی نبودم و تمام برنامه هایم در سوی رفع مشکلات و ساخت بسترهای توسعه و گسترش بوده است .

رفع مشکلات بیمه ی هنرهای دستی

او با اشاره به معافیت مالیاتی فعالان هنرهای دستی خاطرنشان کرد : مجلس و دولت حمایت های خویش را انجام دادند . امیدوارم متناسب با وضعیت دارایی سرزمین و گشایش درآمدهای مالی دولت بتوانیم مشکلات بیمه شمارا رفع کنیم .

مهمترین برنامه ی این وزارتخانه احیای هنرهای سنتی است

مونسان یادگرفتن و احیای هنرهای سنتی را از مهم ترین برنامه‌های این وزارتخانه تیتر کرد و اظهار کرد : در سعی هستیم که میزان دارایی ویژه ای به‌این بخش اختصاص دهیم تا در سال نو بتوانیم تمرکز خویش را روی اولویت‌ها در اختیار بگذاریم .

فروش دستاوردهای هنرمندان هنرهای دستی

او با تاکید بر برنامه های تجاری صنعت های دستی در مرزوبوم خاطرنشان کرد : فروش دستاوردهای شما از سایر حق تقدم های این وزارتخانه است . برندسازی از سایر پروژه های مربوط به رویه اقتصادی ما است تا در‌این حوزه شاهد فروش فله‌ای نباشیم و بتوانیم ذوق و سلیقه بازار را شناسایی کنیم و بخش بازرگانی فعالی را صورت دهیم .

اثرهای موجود در این نمایشگاه

چهارمی نمایشگاه صنعت های دستی فجر این سال صاحب خانه ۲۵۰ اثر در حوزه‌هایی همچون همچون تذهیب , معرق چوب , ورنی‌بافی , گلیم‌بافی , خراطی چوب , زیورالات سنتی , سفال و سرامیک , نگارگری روی استخوان و سوزن‌دوزی است .

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید