کشور‌ایران و اراده برای توسعه و گسترش بوم‌گردی

کشور‌ایران و اراده برای توسعه و گسترش بوم‌گردی
کشور‌ ایران و اراده برای توسعه و گسترش بوم‌گردی

کشور‌ایران در تلاش برای جذب توریسم

کشور‌ایران و اراده برای توسعه و گسترش بوم‌گردیوزیر ارثیه فرهنگی , صنعت های دستی و توریسم معتقد است احیای بافت تهران دیرباز در منطقه‌های مرکزی موجب تقویت زیرساخت‌های توریسم و مراقبت ارثیه تاریخی و فرهنگی پایتخت شده‌است .

باسازی بناهای تاریخی کشور ایران

«علی اصغر مونسان» عصر روز چهارشنبه در لبه بهره برداری منزل «زی» تحت عنوان یک کدام از خانه‌های کهن احیا شده در حوزه توریسم ناحیه ۱۱ در مصاحبه با خبر نگار همشهری محله اعلام کرد : «احیای بافت تاریخی و بازسازی بناهای سابق شهرها از جمله تهران موجب تنوع قسمتی به حوزه توریسم جمهوری اسلامی ایران شده‌است . »

خاورمیانه دارای حوزه توریسم فعال

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاران بخش محرمانه در سمت احیای بافت تاریخی و بناهای با ارزش سابق موجود میهن اظهار داشت : «ما در حیطه خاورمیانه شاهد عمل های گسترده کشورها در حوزه توریسم با حجم انبوه سپرده گذاری هستیم , فعالیت‌هایی که در قالب هتل‌های رمز به فلک کشیده و گردشگاه های متنوع عرض‌اندام می نمایند و گاه قابل رقابت نیستند , همین زمینه آمار گردشگران آنان‌را بالا برده است .

تمرکز کشورایران بر روی احیای بناهای تاریخی

برای رقابت با این قبیل رفتارها , عرصه رقابت با کشورها را عوض کردیم و به جای ساخت هتل های پنج ستاره شکیل و طویل تمرکز خویش را بر احیای بناهای تاریخی و تقویت بوم گردی نهاده ایم تا با تبدیل این بناها به اقامتگاه های توریسم نسبت به جذب گردشگران فرنگی مبادرت کنیم . »

هتل های گران قیمت مورد پسند توریست های فرنگی

وزیر ارثیه فرهنگی , صنعت های دستی و توریسم بابیان این‌که تجربه حضور در‌این اقامتگاه های سنتی و مستقر جز کشور‌ایران در هیچ کشوری برای گردشگران فرنگی میسر نیست اظهار‌کرد : «گردشگر فرنگی بیشتر از هتل‌های گران این اقامتگاه ها را می‌پسندند به این دلیل‌که تجربه حضور در هتل های گران‌قیمت را در کلیه کشورها داشته اند . »

نمایش فرهنگ و هنر ایران به توریست های فرنگی

مونسان خاطر نشان کرد : «ما در فایده گیری از اقامتگاه های مستقر تهران بخصوص در بخشهای مرکزی توانسته ایم ضمن جذب گردشگران فرنگی , مزیت فرهنگی و هنری مرزو بوم را نیز به سرویس بگیریم . »

باسازی خانه های در حال تخریب

وی تاکید کرد : «بناهای تاریخی , نام و نشان شهر و کشورند و خوشبختانه توانسته ایم با احیای این بناها هدف ها تعریف شده در حوزه به جا مانده فرهنگی مرزو بوم را نیز پیاده کنیم , منزل هایی که درحال تخریب بودند با سرمایه بخش سری فارغ از استعمال از دارایی مدنی در هم اکنون رجوع و برگشت به معاش میباشند و این واقعه نیکی است که یاری می نماید نیز حوزه توریسم را از دید حضور گردشگران تقویت و نیز کمبودهای مشقت بار افزاری این بخش را جبران کنیم . »

وظیفه ی شهرداری حفظ بناهای تاریخی

وزیر به جا مانده فرهنگی , صنعت های دستی و توریسم پیرو با ابراز خرسندی از تعامل شهرداران بخشها ۲۲گانه تهران در حوزه احیای بافت های تاریخی و با تاکید براینکه نگهداری بناهای تاریخی از وظیفه های شهرداران است , اظهارداشت : «انصافا خیلی از شهرداران این مفاهیم را فهم و شعور کرده و با تسهیل کارها سرمایه گذاران موجبات رونق این بخش را مهیا کرده اند . »

فعالیت شهرداری تهران در پیشبرد هدف های گردشگری

مونسان سعی شهرداری ناحیه کشور‌ ایران ۱۱ را در حوزه بازسازی منزل های سابق ناحیه مثبت چک کرد و اعلام‌کرد : «شهردار منطقه۱۱ سوابق فعالیت درخشانی در کمپانی توسعه و گسترش فرهنگی دارا‌ هستند و عالی این مفاهیم را فهم و شعور مینماید . زیاد خوشحالیم که دکتر معالج آبادیان اکنون تحت عنوان شهر دار در یک ناحیه تاریخی شهر تهران فعالند و به پیشبرد هدف ها گسترش توریسم تهران امداد می نماید . »

ثبت طرح محافظت بافت های تاریخی

وزیر به جا مانده فرهنگی , صنعت های دستی و توریسم بابیان این‌که محافظت بافت‌های تاریخی شهر با جلب سپرده گذاری غیردولتی از وظیفه‌های شهرداری‌ها در تهران است اذعان کرد : «جا داراست رئیس کل به جا مانده فرهنگی , صنعت های دستی و توریسم تهران با ارائه طرح حمایت از احیاگران بافت تاریخی تهران به استانداری , موضوع ثبت این طرح را در شورای طرح ریزی استان با حمایت استاندار آماده نماید . »

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید