کشور ایران کشوری امن و زیبا |کشور توریستی دارای فرهنگ زیبا

کشور ایران کشوری امن و زیبا |کشور توریستی دارای فرهنگ زیبا

به کشور‌ایران امن و خوشگل بیایید

کشور ایران دارای امنیت بالا و زیباهایی خاص مخصوصا در بهار

وزیر میراث‌فرهنگی , توریسم و صنایع‌دستی با صادر شدن بیانیه‌ای ضمن تاکید بر امنیت بی نقص کشور‌ایران برای میزبانی از گردشگران , از توریست‌های سراسر عالم دعوت کرد زمان تجربه متعدد هجرت به مرز و بوم مورخ و فرهنگ را مخصوصا در بهار از دست ندهند.

جهان در حال تغییر و تحول و فراز و نشیب

به نقل از میراث‌ آریا , نوشته بدون نقص بیانیه پزشک علی‌اصغر مونسان به شرح زیر است : «جهان روز جاری به دلیل تحولات و پیشرفت‌های پرسرعت فناورانه و صنعتی , بیشتراز پیش مشغول تحولات و فراز و نشیب‌های شتابان و غافلگیر کننده است .

مهاجرت و سفر انگیزه ای برای زندگی در شهر پر هیاهو

بشر عصر کنونی هم به همین سیاق متاثر از معاش پرهیاهوی شهری و ماشینی است و روح وی نیازمند پالایش و آسودگی است . در چنین فضایی , آن‌ چه به روزهایمان رنگ و بوی آسایش و متانت , نشاط و شادی و شادمانی , همدلی و ملازمت و همراهی می دهد و تجربه‌هایی به یادماندنی و خاطره‌انگیز از هم‌ زیستی مسالمت‌ آمیز به‌ جا میگذارد مهاجرت و توریسم است .

سرزمین ایران برپایه بخشندگی و تعامل

در حقیقت توریسم را می‌توان صورت بسط‌یافته و جهانی‌شده‌ رفت و آمدهای از صمیم قلب و فامیلی دانست که محور و محتوای آن را مفاهیمی همچون بخشندگی , تعامل و همیاری تشکیل میدهد . در عصر پرفراز و نشیب روز جاری , توریسم به‌ سان نسیمی روح‌بخش جانمان را تلطیف می‌نماید و همه‌ ما مردم دنیا را بدون تیره و نژاد , تابعیت و لهجه , رای ها و عقاید , به نیز لینک و پیوند می دهد .

ایران در حال آماده سازی زیر ساخت های توریسم

دولت کشور ایران در سایه‌ی اعتقاد عمیق و عملی به‌این دیدگاه و راه و روش , تمام توان و توان خویش را برای ساخت قوانینی درخورِ پذیرایی از گردشگران عالم به عمل بسته است و از همین‌رو شاهد پرورش چشم‌گیر تجهیزات و زیرساخت‌های توریسم در کشورمان هستیم .

افزایش ۵۰ درصدی گردشگران به ایران

دراین باره با اقدامات تشویقی همچون کنسل ویزا با کشورها , روادیدِ ۹۰روزه فرودگاهی , سرویس ها ویژه و استاندارد اقامتی و پذیرایی , تعریف مسیرها و بسته‌های دیدنی توریسم و ارائه ارزان‌ترین و ایمن‌ترین تورهای مسافرت به کشور ایران با نظر نهایی استانداردهای بین‌المللی , پیروز به ارتقا ۵۳درصدی گردشگران محل ورود شدیم که بالاترین رویش بین تمام کشورها محسوب میشود .

ایران پدیده ایی نو ظهور در عرصه ی توریسم

این در حالی است که بررسی گزارش رقابت‌پذیری هجرت و توریسم انجمن جهانی اقتصاد نشان میدهد جمهوری اسلامی ایران در شاخص رقابت‌پذیری قیمت‌ها هم مرتبه نخستین در دنیا را داراست و طی تعدادی سال اخیر تحت عنوان پدیده‌ای نوظهور در عرصه‌ی توریسم بین‌المللی اعتنا دولت‌ها را به خویش معطوف نموده است .

از جمله مزیت های ایران

مرز و بوم کشور‌ایران با وجود ۲۴ اثر ثبتی در فهرست به جا مانده جهانی یونسکو , ۳۴هزار اثر ثبت شده‌ی ملی و ۶۰۰ موزه فعال , برخورداری از بالاترین ضریب امنیت , ذیل بودن هزینه‌های مهاجرت , ارائه وام ها ویژه به گردشگران , روحیه کم‌نظیر مهمان‌نوازی مردم , داشته‌های بی‌شمار تاریخی و ارگانیک , تجهیزات بی‌بدیل و مخصوص بوم گردی و توریسم فضای سبز , بسته‌های متنوع توریسم در شاخه‌های تاریخی‌فرهنگی , ورزشی و کوهستان , دریایی و کنار دریا , خوراک و تندرست , آیین‌های قشنگ و دیدنی , جلوه‌های متنوع در میدان تولیدها صنعت های دستی و هنرهای سنتی , ظرفیتی شگرف برای میزبانی از گردشگران دنیا دارا است .

سرزمین ایران جز ۱۰ کشور برتر دنیا از نظر  جاذبه های توریستی

عمر و غنای تمدنی و تاریخی , کثرت اثر ها بی‌بدیل و جذاب , آب و هوای چهار فصل , جلوه‌های متنوع فرهنگی و وجود قومیت‌های گوناگون با آداب و رسوم مختلف , کشور‌ایران را به گنجینه گران‌بهایی از به جا مانده دنیوی و معنوی و در زمره ۱۰ مرزوبوم برتر جهان از نگاه جاذبه‌های توریسم , فرهنگی و ارگانیک قرار داده است .

از جمله جاذبه های گردشگری در ایران

کوهستان‌های سربه‌ فلک‌کشیده , یخچال‌ های ارگانیک و آتشفشان‌های خاموش , جنگل‌های بکر و دامنه‌های سرسبز , دریاچه‌ها , چشمه‌ها و آبشارهای زلال و روان , سواحل قشنگ و جزیره ها شگفت‌انگیز , سایت‌های تاریخی و بناهای دیرین , شهرها و روستاهای جهانی , صنایع‌دستی ساکن و هزار‌رنگ , دستپخت‌های لذیذ سنتی و نوشیدنی‌های ارگانیک گوارا و شفا بخش , و صدها و هزاران جاذبه دیگر , آلبومی از انگیزه‌های بی‌شمار مسافرت به جمهوری اسلامی ایران است .

ایران دارای ویژگی و مزیت های فراوان

با چنین ویژگی‌ها و مزیت‌هایی , شهرهای قشنگ و امن جمهوری اسلامی ایران روزمره صاحب خانه هزاران گردش گر از کشورهای گوناگون عالم است که بعد از این تجربه ناب و به‌یادماندنی , اراده خویش را برای سفری مجدد بدین فردوس آسیا جزم و همسفران تازه‌ای هم با خویش همراه مینمایند .

استقبال ایران از هزاران گردشگر

در آغازین ماه جشن سال نو میلادی و واپسین ماه‌های سال شمسی اهل ایران که به استقبال سال نو میرویم , از گردشگران سراسر عالم دعوت میکنم زمان تجربه متعدد مهاجرت به سرزمینِ مورخ و فرهنگ و تمدن علی الخصوص در فصل دل‌انگیز فصل بهار را از دست ندهند . مهمانسرایی به وسعت

 

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید