گردشگری، محور طرح جامع سرعین برای تقویت اقتصاد مقاومتی

توسعه شهر و روستاهای اطراف سرعین

استاندار اردبیل با اشاره به اجرای مقدمات طرح جامع شهرستان سرعین گفت: در تدوین این طرح توسعه شهر و روستاهای اطراف سرعین در دراز مدت مدت نظر قرار می‌گیرد.

در نظر گرفتن نوع ساختمان ها و فضای شهر در تدوین این منطقه

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو  در جلسه اقتصاد مقاومتی سرعین در استان اردبیل با محوریت بررسی طرح‌های اقتصادی تشریح کرد: در تدوین طرح جامع سرعین باید نوع ساختمان‌ها و فضای شهر و روستاهای سرعین مد نظر قرار گیرد.

تعریف این شهرستان به عنوان منطقه ی گردشگری

وی افزود: طرح جامع سرعین باید با محوریت گردشگری تدوین شود و چارچوب مختص این شهرستان تعریف شود.استاندار اردبیل با اشاره به ورود بی‌شمار گردشگران در این شهرستان خواستار توجه به افزایش اماکن اقامتی در تدوین طرح جامع برای اسکان مسافران شد.

عملیاتی شدن پروژه این منطقه

بهنامجو از تلاش در راستای اجرای طرح‌های اقتصادی و گردشگری در این شهرستان خبر داد و گفت: بیشتر مصوبات جلسات اقتصاد مقاومتی در خصوص اجرای پروژه‌های گردشگری عملیاتی شده است.

از جمله مصوبات اجرا شده

وی اجرای طرح گردشگری موج‌های آبی، جاده آلوارس، شهربازی، مجتمع تجاری، خدماتی و زمین فوتبال در این شهرستان را از جمله مصوبات اجرا شده جلسه اقتصاد مقاومتی ذکر کرد.

مشارکت مردم در تصمیمات کلان

استاندار اردبیل در ادامه با اشاره به برکات انقلاب اسلامی در راستای محرومیت زدایی گفت: در طول انقلاب مردم با ارتباط با مسئولان مطالبات خود را به راحتی بیان کرده‌اند.وی ادامه داد: مردم در نظام اسلامی حق دارند در تصمیم‌گیری‌های کلان مشارکت کرده و نمایندگان خود را انتخاب کنند.

در دسترس بودن تمام امکانات در محروم ترین نقاط

او خدمت رسانی به مردم و رفع محرومیت را از جمله اولویت‌های اقدامات نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: دولت در نظام اسلامی انواع امکانات را در محروم ترین نقاط ایجاد کرده است.وی افزود: ادامه اجرای راه آهن اردبیل، اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی، صنعتی، گردشگری و کشاورزی از جمله تلاش‌های دولت در استان است.

افتتاح مجتمع تجاری و خدماتیبه اعتبار ۵۰۰ میلیارد

در جریان سفراستاندار اردبیل به شهرستان سرعین در دومین روز از دهه فجر، مجتمع تجاری و خدماتی آنا با ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار افتتاح و عملیات اجرایی طرح گردشگری اکوا پارک سرعین با ۶۰۰ میلیارد ریال پیش‌بینی اعتبار آغاز شد.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید