گردشگری مواد مخدر : جاذبه ممنوعه آمستردام

رونق گردشگری
میراث فرهنگی ناملموس، جاذبه نوین برای گردشگران
بهمن ۱۳, ۱۳۹۹
موزه بوشهر
بوشهر میزبان بزرگترین موزه جنوب کشور با حضور وزیر میراث‌فرهنگی در بوشهر افتتاح شد
بهمن ۱۳, ۱۳۹۹

Smoking Marijuana Joint in an ashtray with amsterdam sign and a big plastic bag of weed on wooden background

عیار اقتصاد – حال که گردشگران بین‌المللی بالاخره توانسته‌اند دوباره به کانال‌های قدیمی و خیابان‌های قرون وسطایی آمستردام برگردند، بار دیگر موضوع “کافه حشیش” که یکی از جاذبه‌های گردشگری معروف پایتخت هلند است به مرکز توجه بازگشته است.

شهردار آمستردام ، فمکه هالسما می‌خواهد حضور گردشگران خارجی در “قهوه خانه های حشیش” را منع کند تا بلکه بتواند با رفتارهای ضد اجتماعی مقابله کند و بازار گردشگری این شهر را به سمت بازارهای سالم سوق دهد.

این تصمیم مخالفان و موافقان خود را دارد که هر یک برای توجیه نظر خود دلایلی ارائه می‌کنند. به طور مثال، صاحبان کافی شاپ‌های افسانه‌ای آمستردام به عقب برمی‌گردند و به حافظه حرفه‌ای خود رجوع می‌کنند. آنها به بی بی سی گفته‌اند که اگر ممنوعیت گردشگران در مراکز قانونی (قهوه خانه‌ها) برقرار شود، “گردشگران مواد مخدر” بازهم به این شهر خواهند آمد اما قانون جدید به دست گانگسترهای بی رحم مواد مخدر در خیابان‌ها خواهد راند.

آمستردام شهرت جهانی خود به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب را به مجموعه ای از عوامل از جمله زندگی پر رونق شبانه اش – از جمله در منطقه قرمز شامل کافه ها و بارهای حشیش – که سالانه ۲۰ میلیون گردشگر را به خود جلب می کند، مدیون است.

سیاست جدید شهردار آمستردام به این معنی خواهد بود که این نوع کافی شاپ ها دیگر حشیشی را که به مشتریان خود ارائه می‌کنند از جنایتکاران زیرزمینی خریداری خواهند کرد، که بیشتر آنها را به طور غیرقانونی در هلند کشت می‌کنند یا از مکان‌هایی مانند مراکش ، جامائیکا ، کلمبیا و تایلند قاچاق می‌کنند.

برخی عنوان می‌کنند که گردشگران باید به آمستردام بیایند اما دسترسی آنها به این نوع قهوه‌خانه‌ها قطع شود. این در حالیست که بسیاری دیگر بر این باورند که با توجه به بازار پر رونق این کافی شاپ‌ها، ممانعت از حضور گردشگران در این اماکن بسیار سخت خواهد بود.

بسیاری از ساکنان آمستردام ارائه این نوع خدمات گردشگری به خارجیان را نمی‌پسندند و با توجه به اینکه پلیس و دادستان‌های این کشور هم طرفدار کنترل دقیق‌تر هستند ، به احتمال زیاد از سال آینده بازدیدکنندگان خارجی از “کافه‌های حشیش” آمستردام منع می‌شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *