۱۴۷ واحد متخلف گردشگرپذیر در مازندران پلمب شد

۱۴۷ واحد متخلف گردشگرپذیر در مازندران پلمب شد

۱۴۷ واحد متخلف گردشگرپذیر در مازندران پلمب شد

ممنوعیت فعالیت مجموعه گردشگری

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت که از ابتدای اجرای طرح ممنوعیت فعالیت مجموعه‌های گردشگری به خاطر جلوگیری از شیوع کرونا در این استان تاکنون ۱۴۷ واحد متخلف گردشگرپذیر پلمب شدند.

ممنوع بودن به دلیل شیوع کرونا

مهران حسنی افزود : ممنوعیت فعالیت واحدهای گردشگری تفریحی و اقامتی بنا بر دستورالعمل ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا بوده و نباید هیچکسی از این مصوبه تخطی کند.

۱۲۱ مورد پلمپ سفره خانه

وی در باره ترکیب واحدهای گردشگری متخلف پلمب شده هم توضیح داد ، : ۲۶ مورد از این تعداد واحدهای اقامتی و ۱۲۱ دیگر هم شامل سفره خانه های سنتی و واحدهای پذیرایی بودند.

میزان تخلفات به تربیت

معاون گردشگری مازندران اظهار داشت: بیشترین میزان تخلف واحدهای اقامتی به ترتیب مربوط به شهرهای ساحلی رامسر با ۱۳ مورد و بابلسر با ۱۲ واحد بوده است.

پلمپ ۴۲ موردسفره خانه در آمل

حسنی همچنین گفت: بیشترین میزان تخلف از ممنوعیت فعالیت در سفره خانه های سنتی نیز با ۴۲ مورد در آمل شناسایی شد و این واحدهای جمع آوری و پلمپ شدند.

لغو پروانه فعالیت در صورت پذیرایی از مسافران

وی بار دیگر بر جدیت شرایط کنونی و وخامت اوضاع سلامت عمومی اشاره کرد و گفت: با هیچ واحد گردشگری متخلف با اغماض برخورد نخواهد شد.معاون گردشگری مازندران تاکید کرد: در صورت هرگونه مشاهده پذیرایی از مسافران و حتی افراد بومی در اقامتگاه ها و مجموعه های گردشگری مازندران ، آن واحد پلمب و پروانه فعالیت آن لغو می شود.

همکاری این واحدها در مقابله با این بیماری

حسنی از همه فعالان حوزه گردشگری خواست تا شرایط پیش آمده را درک و برای مقابله با ویروس کرونا حداکثر همکاری را داشته باشند.استان مازندران دارای حدود سه هزار و ۵۰۰ واحد گردشگری است که سالانه میزبان حدود ۳۰ میلیون گردشگر می باشند.

این را به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید