جهان

روابط ایران و ایتالیا مصمم به گسترش هم‌کاری‌های فرهنگی هستند

روابط ایران ایتالیا

عیار اقتصاد – جوزپه پرونه، سفیر مصر در ایران، بر عزم روابط ایران و ایتالیا برای توسعه هم‌کاری‌های فرهنگی دو جانبه به خصوص در حوزه میراث فرهنگی تاکید کرد.

سخنان سفیر در مصاحبه ی اختصاصی ایرنا در ارتباط با روابط ایران و ایتالیا

سفیر این سخنان را در یک مصاحبه اختصاصی با ایرنا در حاشیه برگزاری یک پروژه مشترک ایرانی – ایتالیا برای توسعه میراث فرهنگی و گردشگری در تهران ایراد کرد.او با اشاره به ویژگی‌های فرهنگی ملت ایران، معتقد بود که ” ایران به شدت با فرهنگ و میراث فرهنگی و جاذبه‌های فرهنگی استقبال می‌کند.”او گفت: ” وقتی مردم از خارج از کشور به اینجا می‌آیند، از طبیعت و شخصیت مردم ایران تعجب می‌کنند.”

نظر پرونه درباره ی فرهنگ ایران و ایتالیا

پرونه با توجه به آشنایی ایتالیایی‌ها با فرهنگ ایرانی گفت که به دلیل “مبادله دائمی در طول سالیان”، دو کشور “بسیار آشنا” با فرهنگ دیگری هستند.

عقیده سفیر در ارتباط با روابط ایران و ایتالیا

سفیر با تاکید بر روند ادامه‌دار تعاملات میان دو کشور در مناطق مختلف، خاطرنشان کرد که حتی در حال حاضر تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در ایتالیا تحصیل می‌کنند که بزرگ‌ترین “جامعه دانشجویان خارجی” را تشکیل می‌دهند.

هدف پروژه های مشترک پیوند ایران وایتالیا

وی در پاسخ به سوالی در مورد کمیت و کیفیت پروژه‌های مشترک فرهنگی ایران و ایتالیا، گفت: ” من فکر می‌کنم این یک پروژه بسیار مهم است زیرا it’s در مورد ترویج میراث فرهنگی است.”پرونه گفت که هدف از این پروژه این است که اطمینان حاصل کند که ایران توانایی‌های خود را توسعه می‌دهد تا گردشگران خارجی بیشتری جذب کند و صنایع گردشگری آن را بهتر سازمان دهی کند.”

پتانسیل ایران

او ادامه داد تا ایران را به عنوان کشوری توصیف کند که بسیار غنی از نظر سایت‌های فرهنگی و سایت‌های باستانی است … بنابراین مردم زیادی برای کشف آن وجود دارد “و افزود: ” ایران کشوری است که پتانسیل خوبی دارد و زمانی که به توریسم، میراث فرهنگی می‌رسد، پیشنهاد زیادی دارد.”تمام مواد اولیه برای توسعه یک پروژه واقعاً موثر و تاثیرگذار هستند که در نهایت قادر به کمک به همه صنعت گردشگری بویژه ایجاد مکان‌های فرهنگی در سراسر ایران خواهد بود.”

ایجاد تکنیک های جدید و غیر منتظره

وی همچنین گفت: ” این پروژه یک ماموریت پی‌گیری از طرف ایران برای تقسیم جزئیات و مشارکت در هم‌کاری خواهد داشت. این پروژه به ترویج وب سایت‌ها از طریق فن‌آوری‌های در یک رویکرد تعاونی، تکنیک‌های جدید و غیره مربوط می‌شود.”

  دامنه ی پروژه های ایران و ایتالیا

وی در مورد دامنه پروژه‌های انجام‌شده توسط ایتالیایی‌ها در ایران گفت: ” این اولین و قطعاً آخرین مرحله نیست. ایران و ایتالیا چندین دهه هم‌کاری در پروژه‌های فرهنگی داشته‌اند. مردم ایران و ایتالیا به این دلیل با هم مرتبط هستند که هر دو وارثان تمدن‌های باستانی هستند، بنابراین بسیاری از مردم ایران و ایتالیا باید تبادل کنند.”

 شستمین جشن روابط ایران و ایتالیا

وی با ارزیابی این نکته خاطرنشان کرد: ” هفته گذشته، ایتالیایی‌ها و ایرانیان شصتمین سالگرد روابط خود را در زمینه باستان‌شناسی و فرهنگی در محل سکونت ایتالیا در تهران جشن گرفتند.”

برچسب ها

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن