چند رسانه ای

تمایل قطری‌ها برای پهلوگیری کشتی‌های تفریحی در کیش

کشتی‌های تفریحی در کیش

کشتی‌های تفریحی در کیش که باعث تمایل قطری ها برای پهلو گیری میشود

کشتی‌های تفریحی در کیش

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: قطری‌ها تمایل دارند مرکب های تفریحی در کیش رابه کیش بیاورند ما از وزارت خارجه خواسته‌ایم تا شناورهای تفریحی ما نیز به دوحه تردد کنند و این اقدام متقابل باشد.

برگزاری چهل و چهارمین نشست ستاد مرکزی

به گزارش خبرنگار مهر، چهل و چهارمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر روز ۲۷ آذر ماه در سازمان بنادر و دریانوردی با حضور نمایندگان سازمانهای مختلف عضو این ستاد برگزار شد.

سخنان معاون وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با گردشگری دریای

در این نشست محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: هم افزایی بین دستگاه‌ها می‌تواند در طول سال برای ما دستاوردهای زیادی داشته باشد. اگر بتوانیم شرایط را بهبود ببخشیم می‌توانیم امیدوار باشیم که مردم برای بهره گیری از ظرفیت‌های گردشگری دریایی به کشورهای همجوار سفر نکنند.

افزایش مناطق گردشگری در نوار ساحلی کشور

کشتی‌های تفریحی در کیش یکی از بنادر نمونه گردشگری دریایی را در چمخاله استان گیلان در دست ساخت داریم این می‌تواند الگویی در نوار ساحلی کشور باشد.

از جمله الگوهای گردشگری

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند در طول سال از ظرفیت تغییرات آب و هوایی شمال و جنوب کشور در حوزه گردشگری دریایی بهره ببرند، گفت: در این زمینه الگوهای خوبی ایجاد شده است مانند الگوی گردشگری کیش.

آمادگی پذیرش گردشگران در برخی بنادر

راستاد در ادامه بیان کرد: در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ زیر ساخت و امکانات در بنادر قشم، کیش و شهید باهنر و بوشهر برای پذیرش کشتی‌های کروز ۵ ستاره حامل گردشگران آمریکایی، اروپایی، آلمانی و روس، داشتیم امروز هم این ظرفیت وجود دارد و برخی بنادر برای پهلوگیری کروزها آماده پذیرش گردشگران هستند.

تورهای کروز در خلیج فارس

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: تورهای کروز در حال حاضر در خلیج فارس برقرار است ما خیلی تلاش کردیم شرکت‌های وابسته آن‌ها را متقاعد کنیم که قشم و کیش را به برنامه سفر خود اضافه کنند ولی عمده سهامداران این کروزها آمریکایی‌ها هستند ما الان در قشم و کیش محدودیتی نداریم.

استفاده از پایانه چابهار به جای فرودگاه چابهار

برای استفاده کروزها از بنادر چابهار نیز با عمان رایزنی شده است و مانعی از سوی ایران نیست. چون پایانه مناسبی در چابهار داریم که کیفیت آن از فرودگاه چابهار بهتر است. ما حتی حاضریم خدمات رایگان در ارتباط با کروزها ارائه دهیم. فقط بخش خصوصی و شرکت‌های کشتیرانی باید این مسیر را برقرار کنند.

کیفیت و ایمنی پایین قایق های گردشگری

وی با اشاره به ظرفیت بالای سفرهای دریایی و بی‌توجهی به آن، از حمایت سازمان بنادر و دریانوردی از سرمایه‌گذاران گردشگری خبر داد و گفت: گردشگری دریایی برای کار ظرفیت زیادی دارد، ولی متأسفانه با قایق‌های فایبرگلاس به مسافران دریا خدمات ارائه می‌شود که کیفیت و ایمنی پایینی دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن