زندگیگردشگری

گردشگری دندانپزشکی؛ جستجوی لبخند زیبا

گردشگری دندانپزشکی از مهمترین اشکال گردشگری پزشکی و به‌عنوان صنعت نوظهور، با سرعت بالایی در حال رشد است. معیارهای انتخاب دندانپزشک برای گردشگران پزشکی به عواملی از جمله هزینه، مکان و کیفیت خدمات بستگی دارد.

محققان اظهار کردند: سبک زندگی ناسالم امروز، رژیم‌های غذایی و طول عمر بیشتر از گذشته، به تدریج تقاضا برای انجام خدمات دندانپزشکی باکیفیت و حرفه‌ای را افزایش می‌دهد.

رونق بازار جهانی جهانگردی دندانپزشکی در سراسر جهان، در درجه اول به دلیل افزایش موارد ناهنجاری دندان و دوم افزایش تمایل به دندانپزشکی زیبایی است. هزینه کمتر درمان و خدمات بهتر در درمان دندانپزشکی در کشور خارجی و مدت طولانی انتظار برای درمان دندانپزشکی در کشور گردشگر ممکن است در آینده رشد این بازار را تقویت کند.

بازار جهانی گردشگری دندان را می‌توان در نوع درمان و منطقه طبقه‌بندی کرد و  نوع درمان را می‌توان به درمان‌های پیشگیرانه، ترمیمی، پروتز و سایر روش‌ها تقسیم کرد. در سراسر جهان تقاضا برای دندانپزشکی زیبایی و پروتزهای درمانی و ترمیمی سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده است.

جوانب مثبت گردشگری کاشت دندان، همانند گردشگری پزشکی هزینه‌های پایین درمانی است، البته در این مسیر خطرات بسیاری نیز وجود دارد.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند ارزش جهانی بازار کاشت دندان در سال ۲۰۲۷ به ۹ میلیارد دلار برسد و همین امر باعث شده است که ایمپلنت‌های دندانی به دلایل زیادی مانند ماندگاری و اینکه معمولا با موفقیت همراه هستند و می‌توانند دوام ۲۰ سال یا بیشتر داشته باشند، محبوب و پرطرفدار شوند. با این حال آن‌ها بهترین گزینه‌های جایگزینی دندان و البته گران‌ترین هستند و این به‌ نوبه خود منجر به افزایش گردشگری دندانپزشکی شده است.

همچنین کارشناسان بازار پیش‌بینی می‌کنند، صنعت جهانگردی دندانپزشکی در سال ۲۰۲۵ به یک بخش ۵.۸۳ میلیارد دلاری تبدیل خواهد شد و از مهمترین عوامل این رشد، هزینه‌های درمان در کشورها و عدم پوشش بیمه‌ای برای بسیاری از درمان‌های دندانپزشکی است.

در گردشگری دندانپزشکی افراد برای دریافت خدمات دندانپزشکی به خارج از کشور خود سفر می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، یک شهروند ایالات‌متحده ممکن است به مکزیک سفر کند تا جراحی ایمپلنت دندان انجام دهد و یا یک استرالیایی برای انجام موارد دهان و دندان به تایلند سفر کند. با توجه به موارد فوق، بیشتر گردشگران دندانپزشکی از کشورهایی هستند که هزینه درمان در آن کشورها بسیار بالاست و مقصد نیز به نوبه خود کشورهایی هستند که به دلیل خدمات ارزان‌قیمت شناخته شده‌اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن