گردشگری

گردشگری همدان، ملودی توسعه در تراژدی کرونا

صنعت هتل سازی، بوم‌گردی و میزبانی رویدادهای بین‌المللی گردشگری و معرفی چند جاذبه تاریخی و طبیعی برای ثبت جهانی یونسکو نت‌های ملودی توسعه زیرساخت‌های گردشگری در کهن دیار همدان است، آنهم در روزگاری که کرونا هر لحظه یک تراژدی می‌سازد.

سیل فروردین ۹۸ تمام هدفگذاری و برنامه های همدان برای افزایش شمار گردشگر را با خود شست و برد، پارسال هم کرونا بازار گردشگری این دیار را از سکه انداخت و نوروز ۱۴۰۰ نیز بیم از کرونا نگذاشت بیشتر از ۲۰ درصد ظرفیت‌های اقامتی استان رنگ مسافر به چشم ببیند، در یک کلام پیکر صنعت گردشگری همدان در سالهای اخیر زخمهای بسیار خورده است.

آن سوی این تراژدی، داستان رشد شگفت انگیز زیرساخت های گردشگری در دیار چهار اقلیم هگمتانه است.

همدان در ۱۰۰ شاخص بخش های گوناگون مثل «کشت گلخانه ای، صنعت، انرژی خورشیدی، شرکت‌های فناور و دانش بنیان، سدسازی، بهداشت و درمان و گازرسانی» رشد چشمگیری داشته و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اطمینان کامل از استخراج صحیح و دقیق این آمار و ارقام دفاع می کند.

گردشگری همدان در سال ۹۹ در قیاس با سال‌های قبل یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی این دیار محسوب می شود.

طبق این آمارها، ایجاد هتل، سفره خانه های سنتی، خانه های بوم‌گردی، مراکز سرگرمی و تفریحی، خانه مسافرها و دفاتر خدمات گردشگری حرکت پرشتابی داشته تا کیفیت گردشگری در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را در سکوهای بالاتری بنشاند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن