گردشگریهمه اخبار

جزیره لارک ناشناخته‌ترین جواهر زیبای گردشگری ایران

عیار اقتصاد – جزیره لارک ناشناخته است زیرا در کنار دو جزیره توریستی محبوب هرمز و قشم در استان هرمزگان واقع شده است و این موضوع توجه ها را به خود جلب کرده است. سواحل این جزیره به دلیل وجود پلانکتون ها اغلب سبز یا فیروزه ای هستند.

لارک یک جزیره زیبا و ناشناخته در خلیج فارس با مساحت ۷/۴۸ کیلومتر مربع ، ۱۸ مایل دریایی با مرکز استان بندرعباس و ۶ مایل دریایی با شهر قشم و جنوب شرقی شهر در تنگه هرمز واقع شده است و اگر آبهای مرجانی زلال را دوست دارید ، قطعاً باید این جزیره را در لیست مکانهای دیدنی خود قرار دهید. خلیج فارس دارای جزایر بسیاری است که بسیاری از آنها خالی از سکنه هستند.

خط ساحلی آبی روشن لارک به دلیل فیتوپلانکتون است ، منظره ای که دائمی نیست و وقتی دریا آرام و مواج است و باد می وزد ، در آن صورت بازتاب نور فیتوپلانکتون در آبهای ساحلی این جزیره کوچک دیده می شود.

بهترین زمان برای بازدید از جزیره لارک

سفر در پاییز و زمستان مناسب ترین فصل است.

مسیر سفر به جزیره لارک

از قشم به سوی حرکت کنید اما می توانید از بندرعباس ، هرمز ، قشم با قایق موتوری نیز سفر کنید.

جاذبه‌های خاص جزیره لارک 

در جزیره لارک معادنی از جمله معادن گوگود ، سنگ ، خاک سرخ و نمک. سراسر این خاک ارزشمند است. گویی طلا و نقره در سراسر جزیره پراکنده شده و شاعرانه است ،با چشمان خود ببینید که این ساحل واقعاً نقره ای نیست و مانند ذرات نقره تراشیده شده روی زمین در خورشید و ماه می درخشد,  این واقعاً یک جزیره بکر است که از کوههای آتشفشانی مخروطی تشکیل شده است.

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن