گردشگری

آشنایی با تکنیک پرنده نگری

اگر علاقه‌مند به تخصص پرنده نگری هستید ، باید تجهیزات لازم را برای این فعالیت جمع کنید و برای آن آماده باشید. و با انجام فعالیت پرنده نگری ، به سراغ گونه های در معرض خطر بروید.

پرنده نگری یا همان تماشای پرندگان یک فعالیت تفریحی مبتنی بر احترام به طبیعت و لذت بردن از دنیای زیبا و مرموز پرندگان است که در آن پرندگان در زیستگاه طبیعی خود مشاهده می شوند. پرندگان به دلیل قدرت پرواز از برخی حیوانات شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند و این فعالیت به گردشگری نزدیکتر و یکی از زیر شاخه های مهم گردشگری محسوب می شود.

مکان‌های مناسب برای پرنده نگری

اگر می خواهید به قلب طبیعت و پرنده نگری یا همان تماشای پرندگان در ایران بروید ، لازم است که برای انجام آن به مکان های مناسب بروید. در ادامه برخی از مکان های مناسب برای پرنده نگری را به شما معرفی خواهیم کرد.

شبه جزیره میانکاله

برای دسترسی به این منطقه لازم است از مسیر اصلی کمک گرفته و به روستای زاغمرز رفته و با عبور از زاغمرز به منطقه میانکاله برسید.

تالاب فریدونکنار

اگر می خواهید از این منطقه بازدید کنید ، لازم است از طریق جاده فریدونکنار به آمل یا بزرگراه بابلسر به بابل از آن استفاده کنید. در فاصله سه کیلومتری جنوب بابلسر و فریدونکنار راهی وجود دارد که شما را به تالاب فریدون می رساند.

تالاب میقان

بیش از ۶۰٪ پرندگان استان اراک و ۱۶٪ پرندگان کشور در این تالاب زندگی می کنند و همین ویژگی این تالاب را به یکی از دیدنی های پرنده نگری تبدیل می کند. تعداد درناهای این سالن به قدری زیاد است که هر سال در تاریخ ۱۵ آبان روز درنا در این تالاب نامیده می شود.

پارک شهر تهران

برای رسیدن به این پارک می توانید از خطوط ۱ و ۲ مترو استفاده کنید از طریق مترو امام خمینی (ره) می توانید به این پارک برسید. برای این کار باید در این ایستگاه از قطار پیاده شده و به خیابان خیام جنوبی بروید.

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن