اقتصاد

قابل توجه دستگاههای نظارتی و قضایی

به گزارش عیار اقتصاد و به نقل از پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران: قابل توجه دستگاههای نظارتی و قضایی چگونه با انتشار اخبار عملکرد مسئولین یک بانک شخصی به مدیر عاملی رسید ؟ به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران یکی از سایتهای خبری چندی قبل اقدام به انتشار اخبار منفی علیه مدیر عامل یکی از بانکهای دولتی نمود با عناوین مدیر عامل بانک ……غاصب مناصب دولتی،شاهکار درانتصابات عجیب و غریب مدیر عامل بانک […] چگونه با انتشار اخبار عملکرد مسئولین یک بانک شخصی به مدیر عاملی رسید ؟

یکی از سایتهای خبری چندی قبل اقدام به انتشار اخبار منفی علیه مدیر عامل یکی از بانکهای دولتی نمود با عناوین مدیر عامل بانک ……غاصب مناصب دولتی،شاهکار درانتصابات عجیب و غریب مدیر عامل بانک ….، فاجعه در واگذاری کارخانه ارج و تیترهای جنجالی دیگر نمود که در این میان در بخش ثبت نظرات مخاطبان نیز مشکلات مربوط به نابسامانی و تخلفات مدیران آن بانک از طرف مخاطبان تشریح گردیدو موضوعاتی نیز در نظرات مطرح شده بود که در یکی از همین نظرات به نقل از مسئولین سایت عنوان می دارند که صدای تماس تلفنی مسئول روابط عمومی را ضبط نموده و حتی مبالغ پیشنهادی روابط عمومی بانک را برای حذف مطالب در کامنت ها درج نمودند و بلافاصله برای فشار بیشتر به مسئولین بانک در ارتباط با یکی از اعضای هیات مدیره بانک یاد شده و سفر ایشان به قطر هم مطالبی را منتشر نمودند که با رایزنی مدیران بانک مطالب مندرج از سایت مذکور حذف و با چرخشی ۱۸۰ درجه مطالبی علیه یکی دیگر ازاعضای هیات مدیره بانک که در جبهه مخالف مدیر عامل وقت قرار دارد را منتشرمی نماید که پس از تحقیق و بررسی کاشف بعمل آمد که آقای مدیر مسئول سایت یاد شده با حضور در دفتر خانه امتیاز پایگاه خبری را به شخص دیگری واگذار نموده است که این برخلاف قانون مطبوعات و وزارت ارشاد میباشد در انتقال مسئولیت میبایست پس از در خواست در سامانه مطبوعات و بررسی هیات نظارت این امر صورت پذیرد.

موضوع جالبتر اینکه در این میان به یکباره با حضور آقای عضو هیات مدیره و مدیر امور حراست دریکی از شرکتهای زیر مجموعه بانک مذکور مدیرعامل شرکت را عزل و شخص ذی نفع مجمع خبری را بعنوان سرپرست مدیرعاملی و نایب رییس شرکت منصوب می نمایند و چون رییس هیات مدیره شرکت با این جابجایی مخالفت نمود از رییس هیات مدیره آن شرکت عزل و یکی از اعضای هیات مدیره بعنوان رییس هیات مدیره شرکت معرفی می شوند.

نکته قابل توجه: اول آنکه چگونه مدیر یک سایت خبری زرد با نشر چند خبر کاملا درست از تخلفات مدیران یک بانک درصدد باج خواهی از مدیران عالی آن بانک برمی آید؟

نکته دوم: آنکه چگونه مسئولین همان سایت قلم به مزد ابتدا درصدد بیان تخلفات برآمده و به پس از دریافت باج تمام اخبار را حذف و اخبار تخلفات دیگر عضو هیات مدیره همان بانک که در جبهه مقابل قرار داشته را پوشش می دهند؟

نکته سوم:اینکه مدیران متخلف چگونه حاضرمی شوند مسئولیت یکی از شرکتهای پولساز و با اهمیت بانک را به شخصی که اقدام به اتنشار تخلفات قبلی ایشان نموده و از بدیهیات اخلاق حرفه ای بهره نبرده بسپارند؟

نکته چهارم:اینکه حراست آن بانک که وظیفه آسیب شناسی،تحلیل و برخورد با این قبیل باج خواهی ها را دارد چگونه به جای انعکاس تخلفات خود در مراسم تودیع و معارفه شرکت می کند؟

مدارک تمامی ادعاهای یاد شده برای ارائه به دستگاههای نطارتی و قضایی آماده ارائه می باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن